Yardımcı PVC Profiller

PVC PENCERE VE KAPI SİSTEMLERİ
Yardımcı PVC Profiller

Yardımcı profiller, Pvc kapı ve pencere sistemlerinde, aynı ana profiller gibi kullanıldıkları serilere özel pvc profillerdir. Kendi serileri dışında kullanılma imkânları çok azdır. Pvc doğrama üretilirken uygulamacının kullanmak zorunda kaldıkları pvc profillerdir.

Pvc kapı ve pencere sistemleri ana pvc profil olmadan üretilemez. Fakat çok nadir de olsa yardımcı profillerin bazıları olmadan pvc kapı ve pencere sistemleri üretilebilir. Yardımcı profillerin farklı marka ve serileri arasında ortak kullanılabilirliği pek yoktur. Ancak bazı tesadüflerle ortak kullanım alanları olabilir. Pencere üreticisi, yardımcı profilleri tekniğinin gereği ve nihai tüketicinin istekleri doğrultusunda seçer, fakat ikame edecek başka bir yardımcı profilkullanamaz. Bu nedenle; yardımcı profiller, pvc kapı ve pencere sistemlerinde ana profil gibi kullanılır.

Pvc kapı ve pencerenin üretim biçimi, teknik özellikleri ve montaj şekline göre seçilen yardımcı profiller, imalat aşamasında üretim parkuruna alınmak durumundadır. Genellikle yerine ikame edecek bir pvc profil olmadığından, eksikliği durumunda pvc kapı ve pencerelerin üretilememesi söz konusu olabilir.

Üretim aşamasında kullanılmaları zorunludur ve genellikle başka bir alanda veya başka bir fonksiyon için kullanılmaları mümkün değildir. Pvc kapı ve pencere sistemlerinin oluşturulmasında ana profillerle uyumlu ve uygulanması zorunlu olan pvc profillerdir.

ÜRÜN RESİMLERİ
DÖKÜMANLAR